ОТКРИЈТЕ ГИ ТАЈНИТЕ НА К&#1054 (Paperback)

ОТКРИЈТЕ ГИ ТАЈНИТЕ НА КО By Божид&#107 Cover Image
$41.99
Email or call for price.

Description


Крајниот корејски вегански готвач 100 вкусни и здрави рецепти е совршен водич за секој што сака да ги истражи богатите вкусови и состојки на корејската кујна со здрав пресврт. Во оваа готвачка ќе најдете 100 вкусни и хранливи вегански рецепти кои ќе ви помогнат да ја искусите вистинската суштина на корејската храна додека одржувате здрав начин на живот. Еве пет клучни придобивки од оваа книга за готвење


1. Разновидност на рецепти Книгата за готвење вклучува широк спектар на рецепти, од традиционални корејски јадења како што се бибимбап и јапчае, до современи вегански интерпретации на класичните корејски вкусови. Никогаш нема да ви биде здодевно со бескрајните можности што ги нуди овој готвач.

2. Информации за исхраната Сите рецепти вклучуваат информации за исхраната, така што лесно можете да го следите дневниот внес на калории. Оваа информација ќе ви помогне да донесувате информирани одлуки за вашите навики во исхраната и да се осигурате дека ги добивате сите хранливи материи што ви се потребни.

3. Лесни за следење рецепти секој рецепт во готвачот е едноставен и лесен за следење, со инструкции чекор-по-чекор и јасни илустрации. Без разлика дали сте искусен готвач или почетник, за кратко време ќе можете да создадете прекрасни корејски вегански јадења.

4. Употреба на автентични состојки Рецептите во оваа книга за готвење користат автентични корејски состојки, што ви овозможуваат да ги искусите вистинските вкусови на корејската кујна. Употребата на овие состојки исто така ги прави јадењата похранливи и вкусни, бидејќи не содржат конзерванси и адитиви.

5. Здрав и вкусен Рецептите во овој готвач се и здрави и вкусни, што го прави совршен избор за секој што &

Product Details
ISBN: 9781783572656
ISBN-10: 1783572655
Publisher: Not Avail
Publication Date: March 20th, 2023
Pages: 228
Language: Macedonian